Vicepreședintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, Dan Tămaș, a declarat, în cadrul emisiunii Horia Nasra Show, că unul dintre cele mai importante proiecte de infrastructură aflate în derulare este Autostrada Nordului, un traseu strategic care ar urma să schimbe radical mobilitatea în nordul României. Potrivit lui Dan Tămaș, Autostrada Nordului va porni din Satu Mare, va traversa Baia Mare, Dej și Bistrița, urmând să includă centura de ocolire a municipiului Bistrița. Descărcarea ar urma să se facă în zona comunei Livezile, după care traseul va continua spre Vatra Dornei și Suceava. „Noi…
